EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

info, foto, video……

 

 

 

Mezinárodní chat za pět minut dvanáct

 26.9. 2008 proběhl v učebně informatiky mezinárodní chat jako součást oslavy Evropského dne jazyků.

Tento chat probíhal na stránkách etwinningu a hlavními iniciátory se stali studenti kvarty B. Jejich projekt nazvaný Living traditions, který získal v červenci letošního roku Evropskou cenu kvality, se stal základní platformou pro celý chat. Do této akce se přihlásili zájemci z celé Evropy a v pátek se tedy sešli na 45 minut on line studenti z naší školy s Italy, Portugalci, Poláky, Rumuny, Řeky, dokonce za dvou různých míst, a Španěly. Mezi zúčastněnými nesměla chybět ani Kavassila High School z Řecka, náš dlouhodobý partner a koordinátora Eleni Kostopoulou, která touto cestou zdraví všechny studenty a učitele naší školy.

Všichni pracovali nepřetržitě celou vyučovací hodinu a během chatu si některé děti vyměnily emailové adresy. Zda jsme překonali loňský rekord, zatím nemůžeme říci, neboť hned po ukončení chatu byl portál etwinningu na několik dnů odpojen. Měli jsme tedy veliké štěstí, že technici v Bruselu vyslyšeli naše prosby a portál vypnuli až po chatu.

29.9. se můžete podívat na nový portál etwinningu na adrese www.etwinning.net.

Napsala Mgr. Naděžda Kadlecová

thumb_100_5840.jpg 100_5842.jpg100_5843.jpg

 

 

 

 

 


Zeměpisně historický kviz

Poděkování panu Radkovi Tulkovi, který připravil pro studenty  naší školy náročný kviz. Během jednoho týdne, měli studenti možnost odpovědět na patnáct otázek z anglicky , německy a francouzsky mluvících zemí. Zúčastnilo se celkem 55 luštitelů, z toho 51 správných.

Dne 26.9. o hlavní přestávce bylo vylosováno 26 cen, které byly rozdány šťastným luštitelům.

Doufáme, že se příště přihlásí více lidí na podobný kviz. Další šanci budete mít na jaře, až začnou oslavy Jara Evropy.

Napsala Mgr. Naděžda Kadlecová

100_5806.jpg100_5807.jpg100_5812.jpg100_5816.jpg

 

 

 

 

 

100_5819.jpg

 

 

 

 

 

správné odpovědi:

 

1. Commonwealth

  2. Horatio Nelson

  3. kilt

  4. Millennium Stadium; Cardiff

  5. Hunter Valley

  6. Charles Spencer Chaplin; Vevey

  7. Grand Canyon du Verdon  ( Gorges du Verdon; Verdonský kaňon )

  8. Modrý Mauricius; Maxmilián Dráp

  9. Motýlek; Francouzská Guyana

10. If

11. Ortler

12. Lichtenštejnsko; Hans (Johann) Adam II. Pius

13. Frankfurt am Main

14. Spessart

15. Königstein

 


 

 

 


{gallery}edj2008{/gallery}