Výsledky soutěží v uměleckém přednesu – „Wolkerův Prostějov“

Okresní kolo soutěže v uměleckém přednesu aneb Jak balady vládly

Již tradičně se naši studenti s úspěchem účastní okresního kola recitační soutěže, kterou pořádá DDM Libertin a je určena žákům středních škol.

Nejinak tomu bylo také letos, v konkurenci studentů především z Obchodní akademie Česká Lípa a Euroškoly získaly naše zástupkyně v soutěži opět místa nejvyšší. V kategorii do 17 let obsadila při své premiéře v kategorii středoškoláků první místo Eliška Selingerová z kvinty B, která zaujala porotu svým přednesem balady F. Villona a byla označena jako nový výrazný talent. Silněji obsazenou kategorii nad 17 let ovládly dokonce tři naše studentky – zvítězila Anička Ondřejková ze 4.A, druhé místo pak obsadila Eva Hanzelková ze septimy B a třetí skončila Zuzana Brotánková (rovněž VII.B). Anička přesvědčila svou interpretací Nezvalovy Balady o dívce a Eva „pro změnu“ baladou Puškinovou. Zuzana přednesem úryvku z Žákovy klasické knihy o študácích a kantorech. Také herecký a recitační kroužek pracující na naší škole se soutěže zúčastnil a s pásmem textů Daniely Fischerové nazvaným Barvy zvěrokruhu postupuje do krajského kola. Poděkování za tento další úspěch patří samotným recitátorkám, ale především PhDr. Miroslavu Kučabovi, který se tomuto oboru na naší škole věnuje.

souhrnné výsledky:

Školní kolo – 5. 2.:

1. místo – Anna Ondřejková – 4. A

2. místo – Eliška Selingerová – V.A

3. místo – Eva Hanzelková a Zuzana Brotánková – VII. B

Okresní kolo – pro střední školy – Libertin – 10. 2.

I. kategorie – 1. místo – Eliška Selingerová

II. kategorie – 1. místo – Anna Ondřejková 2. místo – Eva Hanzelková 3. místo – Zuzana Brotánková

Kategorie recitačních souborů: 1. místo – Herecký a recitační kroužek – Barvy zvěrokruhu

Blahopřejeme a držíme palce do krajského kola – 21. 3. 2009.