Němčina v praxi II

Studenti kvarty B, 3.A, 4.A,oktávy A a B si v rámci konverzace a maturitní přípravy vyzkoušeli své další dovednosti v reálném prostředí – měli připravit a zorganizovat narozeninovou párty pro své zahraniční přátele nebo firemní večírek, zajistit občerstvení a další nutné doplňky.

Během hodiny pak postupně plnili zadané úkoly. Podmínkou bylo hovořit celou hodinu německy, reagovat na běžné dotazy a situace, vést zdvořilostní konverzaci a osvojit si další společenské fráze.

Na začátku hodiny popsal v němčině každý student svůj vlastnoručně vyrobený produkt, včetně receptu, následovala práce ve skupinách a práce se slovníky, kdy každý vymyslel další slovíčka související s tématem a zkonzultoval s ostatními členy ve skupině. Studenti pak slovíčka porovnali a doplnili do svých slovníčků.

Další situací byl pohovor u přijímacího řízení při nástupu do zaměstnání. Studenti si museli zajistit veškeré podklady jako např. životopis, společenské oblečení a vyzkoušet si zdvořilostní konverzaci včetně pohotových reakcí na otázky zaměstnavatele.

Prožili jsme zajímavou a pestrou hodinu. Všem studentům děkuji za nadšení a spolupráci.

Veronika Vosálová

 

 

 

dscn4403.jpgdscn4409.jpgdscn4411.jpgdscn4415.jpg