MLADÝ EVROPSKÝ MODERÁTOR 2009 aneb Naši noví Ebenové a Marešové

Dne 6.3.2009 se konala na ZŠ Slovanka v České Lípě soutěž mladých moderátorů, které se zúčastnilo několik studentů naší školy v různých věkových kategoriích.

Soutěžící si měli na první kolo připravit 1-2 minutový monolog na téma Evropská unie nebo Země EU. Jednotlivé výstupy hodnotila pětičlenná porota, ve které zasedli například moderátor Slávek Hrzal, místostarosta České Lípy Tomáš Vlček nebo finalista soutěže X faktor David Gránský.

S radostí musím říci, že všichni naši „moderátoři“ se úkolu zhostili skvěle, byli pečlivě připraveni, někteří ke svému výstupu přidali i vlastnoručně vytvořené prezentace. Témata ve velké většině zpracovali velmi originálním způsobem, za všechny mohu připomenout třeba porovnání života v Čechách a ve Vietnamu v podání Kačky Phamové.

Porota většinou kladně hodnotila vlastní myšlenky a zážitky oproti výkladu teorie a do dalších kol poslala z každé kategorie tři vybrané jedince.

Druhé kolo spočívalo v pohotových odpovědích na zadané otázky a v jeho druhé části soutěžící měli poslat vzkaz ostatním.

V nejnáročnějším třetím kole byla spuštěna obrazová prezentace jednotlivé země EU a úkolem bylo vše pohotově komentovat.

Ve velké konkurenci jsme nakonec získali tři umístění.

V kategorii středních škol: 2.místo Daniela Součková VI.A 3.místo Eliška Selingerová V.B

V kategorii 8-9.třída: 3.místo Kateřina Phamová III.B

Ještě jednou moc gratuluji a děkuji všem, ráda jsem vás poslouchala, vůbec jsem se s vámi nenudila!!!

Lenka Česenková