Jarní video chat s Irskem a oslava Sv. Patrika

Studenti a studentky sekundy A a B se v hodině anglické konverzace stali další skupinou na naší škole, která měla možnost popovídat si se svými kamarády v zahraničí. Byly jimi irské děti z partnerské školy Loreto Community school z Donegalu.

I když jsme pro první chat zvolili pár jednoduchých otázek, přesto panovala na obou stranách nervozita. Budeme jim rozumět, jak to bude probíhat? To byly nejčastější otázky, které nás trápily před celou akcí.

Nakonec se celý chat vydařil a naše děti měly též možnost poděkovat svým kamarádům za hezké dárky, které od nich dostali k Sv. Patriku.

17.března jsme totiž na dálku oslavili svátek Svatého Patrika společně s Iry. Naše děti přišly v zeleném, připily  si kiwi limonádou, pojedly zelené sladkosti a naučily se zpívat typicky irskou píseň Molly Melone. Nechyběl ani náročný kviz v angličtině, který úspěšně vyluštili pouze tři dívky ze sekundy A.

Více na webové adrese http://sekunda-ireland.blogspot.com/

st_patrick_018.jpgst_patrick_024.jpg