Den jazyků na gymnáziu

V pátek 25.9. 2009 se uskutečnil na našem gymnáziu další Evropský den jazyků. Materiály z tohoto dne zde budeme postupně (pokud budou zpracovány) uveřejňovat. Pro začátek video.

aktualizace – příspěvek Mgr.Kadlecové:

Oslava tohoto významného dne se stala na našem gymnáziu již tradicí. Letošní Evropský den připadl na sobotu, a proto jsme jej oslavili v pátek 25.9. Učitelé jazyků připravili pro celou školu zajímavý program, který měl nejen pobavit, ale také poučit. Chtěli jsme dětem i starším studentům ukázat, že všechny jazyky, které se mohou naučit, jsou rovnocenné. 

Ti nejmenší, kteří jsou na naší škole teprve měsíc, se během jedné vyučovací hodiny naučili zazpívat známou píseň Avignonský most ve francouzštině, angličtině a němčině pod vedením paní učitelky V. Vosálové. Sekundáni strávili hodinu nad anglickými jazykovými hrami. Studenti tercie besedovali s novým žákem, který se narodil ve Švýcarsku, o životě v jeho rodné zemi, a druhá skupina soutěžila ve znalostech výpočetní techniky při tvorbě plakátu na téma „Země EU“.

Studenti kvart měli jedinečnou příležitost zaposlouchat se do krátké divadelní hry v němčině a poté porovnat český překlad. Tuto hru nastudovala se svou jazykovou skupinou paní učitelka Daniela Hronzová.

Na vyšším gymnázium si studenti mohli během dvou vyučovacích hodin vybrat, co je zajímá. Recitaci francouzské poezie v podání Jany Šustkové, kviz o frankofonních zemích, besedu o pobytu v Palermu, mohli se seznámit s projektem Lanterna futuri, zavzpomínat na Ettal, prohlédnout si knihy, které je možné si zapůjčit v kabinetě anglického jazyka. Hvězdou celého programu se stala naše bývalá studentka Martina Uková, která připravila pro zájemce minikurz španělského jazyka. Třída, ve které kurz probíhal , byla plná až k prasknutí, a všichni se výborně bavili. Na závěr předvedla lektorka Martina s jednou dobrovolnicí rozhovor ve španělštině.

Oslava se vydařila a již sbíráme nápady na příští září. Zjistili jsme totiž, že ve škole ten čas skutečně velice ubíhá.

Mgr. Naděžda Kadlecová 

Video z celé akce:

Divadlo v Nj:

primáni zpívají:

minikurz španělštiny: