Noc s Andersenem

Studenti primy A a sekundy A strávili noc z 26. na 27. března 2010 ve školní budově českolipského Gymnázia. Akci zorganizovaly pro své třídy prof. Eva Pazourková a Hana Malíková. Soutěže a „noční cestu s pohádkou" pro své mladší spolužáky skvěle připravily Dorota Buštová, Daniela Součková a Zuzana Špalková ze septimy A.

Noc byla hezká!


Bára Pittnerová, I.A

JAK TO PROBÍHALO?    

Jednoduše! Žáci přicházejí do školy s překvapeným obličejem, protože nikdo se doposud této AKCE nezúčastnil!  

   Byla to velká zábava, ale abychom neskončili předčasně, zavedu Vás do našeho tajemného příběhu.  

   Jakmile jsme všichni přijeli a uspořádali matrace,  přečetly nám profesorky paní Malíková a paní Pazourková pohádky od ANDERSENA a řekly všem najednou, jak a co bude. Hráli jsme spoustu her,  jako například: PEPÍČKU PÍPNI 

                                                               HRU NA UPÍRY    

                                                              ŽIDLIČKOVANOU     

                                                       POHÁDKOVOU PANTOMIMU               

                                                A SPOUSTU DALŠÍCH HEZKÝCH HER  

Nakonec jsme si přečetli pohádku o LICHOŽROUTECH. Dívky z vyšších tříd připravili pro nás stezku odvahy, a abychom nešli všichni najednou, šli jsme postupně dvou a ostatní hráli TICHOU POŠTU. Potom nás bylo málo, tak jsme hráli SLOVNÍ KOPANOU.  Byla to legrace a nakonec jsme na tu stezku odvahy jít museli. První úkol byl jíst želé a sahat do bílého hnusu. Zkrátka a dobře, užili jsme si to!

 

Karolína Rücklová, I.A

V pátek, 26.3.2010 se u nás na gymnáziu konal desátý ročník celorepublikové akce Noci s Andersenem.  V 17:20 jsme se spolu se sekundou A natěšeni (bohužel ne všichni) sešli u našeho gymnázia, abychom se i my zúčastnili této akce. Ubytovali jsme se ve třídách, které byly k dispozici a natahali si žíněnky, aby se nám lépe spalo. Když bylo vše připraveno, sešli jsme se v jedné z tříd, abychom vyslechli pohádku, kterou nám předčítala paní učitelka Malíková. Tři dívky ze starších ročníků pro nás připravili program a skupinové hry … Pak nám paní učitelka opět četla, a tentokrát to byla ukázka s knížky Lichožrouti, jejíž autorem je Pavel Šrut. Knížka se pravděpodobně mnohým z nás velice líbila a klidně bychom poslouchali dál, ale čekala nás další část programu, na kterou jsme se všichni moc těšili. Vytvořili jsme dvojce a paní učitelka Pazourková nás postupně volala, ke stezce odvahy, kterou pro nás přichystaly naše starší kolegyně. Stezka odvahy byla udělána krásně. Na chodbě byla tma a kolem byly poskládány čajové svíčky, po kterých vedla naše cesta. Celá stezka odvahy měla celkem tři stanoviště, na kterých jsme plnili různé úkoly, ale i přesto se některým tato stezka odvahy zdála nudná a nezajímavá, hlavně proto, že bylo k dispozici jen jedno patro. Po splnění úkolů nás již čekala jediná věc, a tou byl spánek. Vyčistili jsme si zuby a převlékly se do pyžam či do tepláků a vrátili se do třídy ke svým žíněnkám. Někteří si povídali a jiní už by se rádi vydali do říše spánku, ale v zadaných podmínkách to šlo velice těžce. Někteří se fotili a blesky z fotoaparátů oslňovaly všechny, že se opravdu usnout nedalo. Nakonec se to ale podařilo téměř všem a ráno jsme se opět probudili do radostného dne. Sbalili jsme si věci, vrátili žíněnky zpět do tělocvičny a postupně jsme se rozloučili. Většině z nás se tato akce velice líbila a určitě se budeme těšit na další, jedenáctý ročník Noci s Andersenem.

  noc_s_andersenem_002.jpgnoc_s_andersenem_007.jpgnoc_s_andersenem_008.jpg