Maraton s eTwinningem

Pokračujeme v tradici zúčastnit se této každoroční celostátní akce eTwinningu. Ze středy  20.října na čtvrtek 21. října si studenti a studentky kvarty B zkusili, jak vypadá škola v noci. Za to, že se podíleli na získání Evropské jazykové ceny Label, mohli naši školu reprezentovat během celostátního maratonu.

Celé akce se zúčastnilo 34 škol z Čech a Moravy. My jsme předávali štafetu, která nám přišla z Mostu, do Ostravy v pozdních nočních hodinách. Úkolem hry bylo přeložit popis imaginárního zvířete z parku eTwinningu do mateřského jazyka a podle popisu zvíře nakreslit. Na naši školu náhodným výběrem vyšel překlad z maďarštiny a popis zvířete jsme dále posílali v řečtině. Všichni zúčastnění pracovali co nejlépe a na náš výsledek se můžete podívat v blogu Maratonu. / http://2010maraton.blogspot.com/

Mgr. N. Kadlecová