Indická dívka Mary vám všem přeje hezké prázdniny.

mary_15_let.jpgV Indii právě skončily dvouměsíční prázdniny a naše sponzorovaná dívka Mary nám poslala hezký dopis, tentokrát napsaný v angličtině. Společně s dopisem máme jako vždy novou fotografii a vysvědčení. Mary postoupila do desáté třídy a ještě ji čekají tři roky školy. Ráda by se stala lékařkou. Letos ji čekají závěrečné zkoušky a ukončení střední školy.

Jako vždy jsme Mary poslali nejen dopis, ale i spoustu dárků, které lze posílat v dopise. Zejména poděkovala studentce Katce Čermákové za krásné přání recept na štěstí. Mary píše, jak moc je nám všem vděčná za to, že může pokračovat ve studiu. Za peníze, které jsme jí poslali, dostala školné na rok 2011-12, oblečení, novou školní tašku, boty a deštník. Bude za to mít též zaručeny školní obědy.

Během léta/ duben, květen/ byla Mary pozvána též na prázdninový tábor, kde se učili další aktivity a pravidlům disciplinovaného života. Píše též o tom, že jim právě začala doba monzunů a že všichni doufají, že se řeky naplní vodou, která v létě vyschla.

Mary nám všem přeje krásné prožití prázdnin a těší se na naši odpověď. Společně s dopisem nám poslala i hezký obrázek. Vše můžete vidět v přílohách.

Rádi bychom znovu poděkovali všem, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli na indickou holčičku, zejména dívkám ze sekundy B, které se podílely na prodeji pohlednic Srdce v srdci Evropy, ale i těm studentům a studentkám, kteří tyto krásné pohlednice vytvořili. Svým umělecky vytvořeným srdcem nejen reprezentovali naši školu v soutěži, ale též potěšili srdce jedné malé dívenky, která žije na druhém konci světa a které jsme otevřeli dveře do světa vzdělání.

Napsala Mgr. Naděžda Kadlecová

vysvědčenídopis.jpg