Matematická soutěž Náboj

V pátek 23. března se dvě pětičlenná družstva z naší školy zúčastnila dalšího ročníku mezinárodní soutěže s názvem Náboj. Klání probíhalo v Praze a zároveň v dalších městech České republiky i v zahraničí, takže je možné sestavit pořadí jak celostátní, tak i mezinárodní.
A naše družstva zde reprezentovala skutečně velmi dobře.
Studenti soutěžící ve vyšší kategorii obsadili čtvrté místo v silné konkurenci 85 českých týmů !!! Před nimi byli jen žáci z nejproslulejších „matematických“ gymnázií, což je G na třídě Kapitána Jaroše v Brně a G Jana Keplera z Prahy. V rámci mezinárodního srovnání pak byli sedmí. Byli to tito studenti: Michal Kubát, Radek Galabov, Jan Valášek, Miroslav Hanzelka a Tomáš Novotný.
Studenti prvních ročníků skončili dvacátí ze 61 českých družstev. V této kategorii školu reprezentovali Tereza Kameníková, David Tichý, Patrik Šváb, Hanka Nguyen a Radek Mahdal.