Zprávy z etwiningu a e-skills weeku

V březnu proběhla v Praze Národní konference e-skills week o významu nástrojů ICT ve studiu a praktickém životě. Součástí této konference byly i semináře. Jeden z nich prezentoval používání nástrojů ICT v mezinárodních projektech na naší škole. Přednášela Mgr. Naděžda Kadlecová, která ve své přednášce ukázala, jak studenti nižšího gymnázia používají  http://www.voki.com/ při tvorbě imaginární postavy, na úpravu fotografií www.pizap.com  a  na procvičování anglických slovíček www.wordle.net

Stále ještě si můžete vyzkoušet svou znalost  nástrojů ICT v online testu www.itfitness.cz , kterého se zúčastnilo již přes 28 tisíc lidí a v současné době je průměrná úspěšnost jen 49%. Na naší škole je jeden student, který získal 100%. Bude jej ještě někdo následovat?

V dubnu naše škola podává žádost o certifikát kvality za hudební projekt EUrope provaz Evropské unie/ aneb hudba spojuje národy jako provaz. Vedoucí projektu jsou Mgr. Hana Homolová a Mgr. Naděžda Kadlecová. Na projektu pracuje sekunda B, ale jeho součástí jsou i ostatní studenti paní učitelky Homolové, kteří do projektu přispívají. Starší studenti připravují pro ty mladší koncert, který by měl být vyvrcholením celého projektu. Tento projekt budeme prezentovat na Národní konferenci v Mostě počátkem května.

Studenti primy A a B pracují na anglicko-výtvarném projektu Window on the world, jehož součástí byla také výtvarná soutěž, která se jmenovala Pohled z okna. Po dlouhém hodnocení putovní výstavy on line se stala vítězkou Kamila Budková z primy B společně s chlapcem z Francie.

http://www.youtube.com/watch?v=2mLaKXlVb8w&list=UU5GKboTG4I-tdVI2HkFRGSQ&index=14&feature=plcp

foto 

foto