Překlad dopisu adoptivní indické dívky Mary Prathibhy

Moji drazí přátelé na Gymnáziu Česká Lípa,

 

Tento dopis píšu před začátkem léta , a proto vám přeji, abyste si krásně užili prázdniny.

Byla jsem velice šťastna, když jsem dostala váš dopis a všechny ty dárky, které jste mi poslali. To, že o mě píšete na webových stránkách, mě přímo dojalo. Já bohužel nemám přístup k Internetu, ale určitě se pokusím najít možnost, abych se mohla na vaše webové stránky podívat.

Bylo pro mě zajímavé dozvědět se,jaké předměty se u vás učí a jak jste známkováni.

 

Letošní zima byla pro nás velice neobvyklá a chladná. Slyšela jsem, že i v některých místech Evropy bylo v únoru  hodně sněhu a velice nízké teploty. Doufám, že nikdo z vás neměl nějaké problémy se zimou.

 

Jsem velice ráda, že se o mě staráte a myslíte na mě. Za to vám nesmírně děkuji.

U nás už léto skončilo, ale je stále ještě velice teplo.  Loňský rok nepřišlo mnoho monzunových dešťů a měli jsme velice málo vody  a elektřiny.  Také zemědělství velice utrpělo a řeky a přehrady jsou bez vody. Proto musíme platit velké ceny za jídlo a zeleninu na trhu. Doufáme, že letošní monzun přinese více vody.

 

V dubnu jsem složila zkoušky za desátý ročník a dopadla jsem dobře. Postupuji dále.  Jméno mé školy je AVK PU College a budu v 11. třídě. Můj oblíbený předmět je matematika. Chtěla bych se stát lékařkou. Můj bratr Antony Raj studuje obor konstruktér.

 

V lednu pro nás uspořádala škola orientační tábor, kde nás učitelé střední školy učili, jak nejlépe psát písemný závěrečný test. Dostala jsem také modelové otázky, které jsem si doma procvičovala.

 

Byla jsem ráda, že jsem se mohla díky vám účastnit letního tábora, který byl vlastně za odměnu za mé studijní výsledky. Dvě významné osobnosti naší náboženské společnosti zařídily tábor pro všechny středoškolské studenty a pro vysokoškoláky též. V táboře bylo několik set účastníků. Hlavní myšlenka tábora spočívala ve vysvětlování duševního bohatství, jak je důležité a jak nás přivádí blíže k Bohu.

 

Vy jdete na prázdniny a my vám všem posíláme z domova mnoho pozdravů. Napište mi, až zase začne škola. Napište mi, jaké bylo vaše léto.

 

Posílám vám mnoho pozdravů, vzpomínek a díků.

 

Vaše milující Prathibha Mary

 

Poznámka: překlad Mgr. N. Kadlecová, dopis přišel během letních prázdnin, proto se s ním seznamujete až nyní.  Mary má 15.9. narozeniny a bude jí 16 let. Pošleme jí opět dopis s malými dárky. K překladu přikládáme fotografii a vysvědčení.

obrazek mary

vysvedceni