Krajské finále středoškolského poháru CORNY 2012

V úterý 25. září se v Liberci uskutečnilo krajské kolo středoškolského CORNY poháru v atletice. Soutěže se zúčastnila i družstva chlapců a děvčat z Gymnázia Česká Lípa a obě si vedla dobře. Čtvrté místo dívek a třetí místo chlapců je v náročné konkurenci škol (především z Jablonce a Liberce) opravdu úspěchem.

V dívčím družstvu se role tahounů ujaly Gábina Daníčková, která byla 2. ve skoku do výšky s výkonem 148 cm, stejným jako vítězka, a dokonce si vylepšila osobní rekord ve skoku dalekém výkonem 493 cm, a Tereza Hrochová, která nejen výborně zaběhla 800 m, ale ještě bojovala ve štafetě a v běhu na 200 m.

V kategorii chlapců určitě stojí za pozornost výkony Honzy Merlíčka. Byl druhý ve skoku vysokém výkonem 176 cm a dobře běžel 400 m, ale hlavně jeho zabojoval v posledním úseku štafety, kdy v cílové rovince doslova smázl konkurenty, kteří proti němu v běhu nastoupili.

To, že se naše družstva umístila v horních patrech tabulky, však nebyla zásluha jen těchto hlavních opor, ale všech ostatních, neboť jakékoli podcenění soupeřů by se v této konkurenci vymstilo.  Právě bojovnost, odhodlání a dobrá nálada byly atributy, které zdobily studenty naší školy v krajském finále.

M. Sviták