Frisbee Ultimate 11.10.2012 Praha

Frisbee – název sportu, jehož středoškolské ligy se poprvé zúčastnila i naše škola. Frisbee ultimate vám možná nic neříká, ale určitě znáte létající disk či talíř a toto je kolektivní sport, ve kterém se hází právě létajícím diskem.

Ačkoli ve světě to není  mladý sport, u nás se teprve rozvíjí. Jedním ze způsobů jeho popularizace je právě středoškolská liga, jejíž podzimní kolo se letos odehrálo již v pěti městech a zúčastnilo se ho 27 středních škol.

Hra frisbee ultimate je svým pojetím velice atraktivní. Hrají dvě družstva o sedmi hráčích na hřišti velikosti fotbalového hřiště a cílem je dopravit disk pomocí přihrávek do soupeřova území. Tomu se se protivník samozřejmě snaží zabránit. Hra v sobě kloubí přitažlivost fotbalu, florbalu či házené, ovšem bez větších osobních soubojů. Je zajímavá také tím, že nevyžaduje žádné rozhodčí a vše je založeno na duchu fair play.

Nadšenci z naší školy se tedy zúčastnili turnaje středoškolské ligy v Praze, kde především sbírali zkušenosti do budoucna. I tak jsme ale neodešli s prázdnou. V turnaji jsme sice obsadili sedmé místo ze sedmi, ale v soutěži Spirit of the game jsme byli třetí!

Spirit of the game je asi největší zajímavostí tohoto sportu. Po každém zápase se obě družstva seskupí dohromady a zhodnotí hru svou i soupeřovu. Kapitáni pak nahlásí pořadateli body v rozmezí od jednoho do deseti  a ohodnotí tak týmového ducha soupeře. Ve „spiritu“ nejde tedy o to, jak dobře hrajete, ale jak se chováte a jak si hru užíváte. 

Turnajem a turnajovým duchem jsme byli natolik nadšeni, že jsme se rozhodli věnovat se tomuto sportu více a založit  v co nekratší době v České Lípě sportovní klub FRISBEE ULTIMATE. Máte-li kdokoli zájem vyzkoušet tuto hru, rozhodně se nebojte a přijďte mezi nás. A pozor –  hra frisbee ultimate se hraje jak v mužské a ženské variantě, tak i ve smíšené, takže i dívky jsou u nás vítány.

 Kontakt: zbla@email.cz

foto  foto

foto