Zlato z mistrovství Čech

Rádi zveřejňujeme zprávu o úspěchu žáka Jiřího Lišky z primy A a blahopřejeme mu!

V posledním říjnovém týdnu proběhlo v jihočeském Hrdoňově mistrovství Čech mládeže v klasickém šachu. Na tomto mistrovství získal zlatou medaili za 1.místo dvanáctiletý Jiří Liška, student primy A Gymnázia Česká Lípa a hráč šachového klubu 1.Novoborský ŠK, soutěžící v kategorii do 14 let.

Jirka získal v devítikolovém turnaji 7,5 bodu za sedm výher a jednu remízu. Zvítězil s náskokem půl bodu před druhým Anaškinem a s náskokem celého bodu před třetím Kožúškem. V kategorii do 14 let hrálo 60 šachistů, na celém mistrovství pak téměř 300 hráčů.

Pro Jirku je to za poslední tři roky již šestá medaile z národních nebo republikových soutěží, všechny byly ale doposud bronzové a tak se letos  konečně podařilo bronzové prokletí prolomit.

Prvním místem na mistrovství Čech se zároveň kvalifikoval na mistrovství České republiky v březnu příštího roku, kde budou nejlepší mládežníci bojovat o titul přeborníka republiky a možnost reprezentovat ČR na mezinárodních turnajích.