EKOKŘEČCI mezi vítěznými týmy

Minulý týden se studenti naší školy zúčastnili slavnostního vyhlášení 1. ročníku celostátní soutěže „Brána k druhým“. Do této soutěže se mohou přihlásit skupiny lidí, kteří nemyslí jen na sebe a vykonají něco prospěšného pro ostatní (např. pomáhají jiným lidem, pečují o přírodu, starají se o pořádek ve svém okolí).

Aktivity přihlášených týmů posoudila desetičlenná komise a  mezi pět nejlepších vybrala i přírodovědný kroužek, který již jedenáctým rokem pracuje na naší škole. Ocenila  tak jeho dlouhodobou snahu dělat něco užitečného pro přírodu. I když se jednotlivé pořadí nevyhlašovalo, potěšilo nás, že jsme od poroty získali nejvyšší počet bodů.

Součástí vyhlášení byl i doprovodný program – prohlídka Českého rozhlasu, beseda s Petrem Vackem (hercem z divadla  Studio Ypsilon) a Danielou Brůhovou (redaktorkou Českého rozhlasu), prohlídka Národního technického muzea. Kromě oficiálního programu naše studenty nejvíce zaujala jízda nekonečným výtahem (pater noster) v budově ČRo. 

Lenka Tulková

prezentace Ekokřečků

{gallery}ekokrecci2012:::0:0{/gallery}