International Science Camp

Tato akce se konala druhý listopadový týden a účast na ní nám nabídla naše partnerská německá škola. Možnosti jsme využili, a tak dvě naše studentky – jmenovitě Zuzka Kroulíková ze septimy A a Bára Dršková ze septimy B – vycestovaly do Německa.

Napsaly nám o tom:

 Pro nás to byla nová a obrovská příležitost poznat nové lidi, vyzkoušet si neznámé, spolupracovat, něco se naučit, získat nové zkušenosti, zdolat jazykové bariéry. To celé v několikadenním mezinárodním vědeckém campu pro studenty cca od 15 do 18 let nesoucím se v duchu  hesla „H2O – From Heaven to Ocean“.

Více než sto účastníků z Itálie, Řecka, Německa, také dvě Češky, Američanka či Mexičanka si mohli během svého pobytu v bavorském městečku Benediktbeuern vybrat z rozmanitých přednášek a workshopů ty, které je lákaly nejvíce – ať už šlo o desalinaci slané vody či „Drink yourself fit“ aneb jak a co pít, abychom byli zdraví a cítili se dobře. V programu nechyběly ani exkurze, například návštěva limnologické stanice, čističky odpadních vod a v neposlední řadě pivovaru.

Veškerý program připravili studenti gymnázia Penzberg, nacházejícím se ve stejnojmenném městě, které leží poměrně nedaleko Ettalu, našeho partnerského gymnázia, jež nám tento týden zprostředkovalo.

Děkujeme tedy odvážným studentům gymnázia Penzberg a gymnáziu Ettal za skvělou zkušenost!