Milí přátelé z Gymnázia Česká Lípa,….

Začínám svůj dopis se srdečnými pozdravy vám všem a vašim rodinám. Vím, že už vám dávno začal nový školní rok a že se musíte hodně učit. Věřím, že každý z vás měl nádherné prázdniny.

Byla jsem velice šťastná, když jsem dostala váš dopis a dárečky, které byly přiloženy. Ráda bych vám napsala, že jsem změnila plány a rozhodla jsem se, že se nestanu lékařkou, protože studium je příliš dlouhé. Budu se věnovat byznysu.

 

Monsun pro nás nebyl dobrý, protože téměř vůbec nepršelo a tak nás trápí nedostatek vody. Na mnoha místech naší oblasti vypuklo veliké sucho. Stouply ceny všech potravin, protože úroda byla suchem zničena. Nyní nám začala zima a my doufáme, že bude mírná.

Postoupila jsem do 11. třídy  AVK PU fakulty a vybrala jsem si obchod pro další studium. Zamyslela jsem se nad svou budoucností a uvědomila jsem si, že stát se lékařkou by stálo příliš mnoho peněz a času. Lékařské fakulty produkují každý rok tisíce lékařů a ti jen obtížně najdou práci. Nerada bych byla jednou z nich. A tak jsem změnila plány a stanu se obchodnicí. Až vystuduji 12. třídu , postoupím na tříleté bakalářské studium /BBM/ a pak bych ještě chtěla studovat dva další roky magisterské studium. /MBA/. To znamená, že mně ještě čeká spousta let ve škole.

V září jsme měli pololetní zkoušky a v říjnu prázdniny. Opět jsem byla na jednodenním táboře, kdy nás učili překonávat ostych a strach a učili nás, jak být úspěšní.

Než ukončím svůj dopis, ráda bych vám poslala mnoho srdečných přání k vánocům a mnoho úspěchů v novém roce 2013. Přeji vám nádherné vánoční prázdniny, ještě jednou děkuji za pomůcky do školy a těším se na váš další dopis.

Vaše milující

Prathibha Mary

překlad Mgr. N. Kadlecová


Poznámka: Studium Mary bude stát trochu více, ale věříme, že ji budeme i nadále podporovat. Dostali jsme zprávu, že je mimořádně nadaná a že jen malé procento dětí sponzorovaných ze zahraničí pokračuje dále ve studiu po ukončení základní školy. Můžeme být na naši Mary pyšní. Děkujeme tímto všem, kteří v rámci Studentského dne svými příspěvky podpořili Mary.