Českolipský Superman

V sobotu 26. ledna se v tělocvičně Gymnázia Česká Lípa konal poslední závod Českolipského Supermana, a to „Borec nakonec“. Jedná se o náročnou disciplínu, kterou atleti znají pod názvem „čáry“, což znamená, že závodníci kmitají po tělocvičně tam a zpět a časté změny směru dokáží rychle odebírat zbytky sil. I proto soutěž přitáhla především ty sportovce, kteří měli šanci na získání některého z předních umístění v celé supermanovské sérii.

Nejprve si představme alespoň vítěze posledního závodu. Potěr: Perutková Hana, Rábl Jiří a Prokýšek Ladislav naprosto shodným výkonem, nejmladší žactvo: Perutková Mirka a Stránský Petr, mladší žactvo: Stránská Dominika, Rábl Daniel, starší žactvo: Černá Christina, Plíhal Jan, dospělí: Svitáková Hana, Nožička Jakub.

Po skončení posledního kola nastal okamžik pro vyhlášení nejlepších závodníků celé série. Vyhlášení se ujala ředitelka českolipského gymnázia Mgr. Lenka Řebíčková, zástupce pořádající školy, a pan místostarosta Tomáš Vlček za město Česká Lípa, které tuto akci tradičně podporuje. Odměnu pro absolutního vítěze si odnesl Jan Plíhal ze ZŠ Klíč se 156 body, následován Petrem Stránským ze ZŠ Doksy a Patrikem Stupkou z AC Česká Lípa.
 

Celá akce se může konat díky vstřícnému přístupu Gymnázia Česká Lípa a ZŠ Sever, jejichž atletické kroužky pořádají jednotlivá kola, a dík patří i sponzorům z AC Česká Lípa, městu Česká Lípa, zdravepc.eu, Honda Lipex plus – Jiří Krutinec, Myslivecké potřeby – Pavla Růžičková, dále Alena Bouchnerová, Stanislava Ráblová a Jana Bartáková. O mediální podporu se staral internetový portál CLsport.cz.

Miloslav Sviták