Krajské kolo olympiády v anglickém jazyce

Dokonce tři reprezentanti naší školy měli příležitost prokázat svoje komunikační schopnosti v krajském kole konverzační soutěže – olympiády v anglickém jazyce v kategorii středních škol, které proběhlo minulý týden v Liberci.

Barbora Dršková a Michal Říha postoupili z předních dvou míst okresního kola v kategorii III. A, a v opravdu silné konkurenci skončili na velmi pěkném 6. a 5. místě. Třetím reprezentantem naší školy byl František Heřman, který soutěžil ve velmi početné skupině v kategorii III. B, tedy mezi těmi studenty, kteří buď pocházejí z bilingvních rodin, či strávili déle než půl roku v anglicky mluvícím prostředí. Ze 14 zúčastněných, z nich většina by předčila jazykovými schopnostmi i průměrné rodilé mluvčí, obsadil F. Heřman krásné 7. místo.

Studentům za výbornou reprezentaci školy děkujeme.

Mgr. Jana Triguinho