Atletické soutěže

Konec dubna a počátek května je každoročně spojen s atletickými soutěžemi.

30. dubna se konal v Jablonném v Podještědí atletický čtyřboj. Tato soutěž probíhá ve vybraných atletických disciplínách  (60 m, 800 m pro dívky a 1500 m pro chlapce, hod míčkem, vrh koulí, skok vysoký a daleký). Naši školu reprezentovalo družstvo chlapců i dívek. Během soutěže jsme zaznamenali řadu pěkných výkonů; po celkovém součtu bodů děvčata (Jana Kuliková, Petra Joslová, Nikol Pekárková, Christina Černá, Anežka Hladíková) obsadila velmi pěkné třetí místo, chlapci byli sedmí.

Na dny 9. a 10. května byl naplánován 45. ročník Poháru rozhlasu – nejdůležitější školní atletická soutěž pro mladší a starší žáky. Soutěž pro mladší žáky a žákyně proběhla za pěkného počasí ve čtvrtek 9. května. Pro některá děvčata i chlapce to byla první atletická soutěž, přesto se všichni snažili podávat co nejlepší sportovní výkony. Celkový součet bodů určil pro chlapce pěkné 6. místo, děvčata skončila na místě 6.

Následující den se konaly závody pro starší – 8. a 9. třídu. Počasí se výrazně změnilo, ochladilo se a od rána pršelo. Závod probíhal v obtížných podmínkách, bylo nutné dobře se rozcvičit, neprochladnout a i přes nepřízeň počasí předvést nejlepší možný výkon. To se podařilo více dívkám – družstvo obsadilo 2. místo, chlapci skončili čtrnáctí.

Děvčatům gratulujeme k postupu do krajského kola, všem závodníkům přejeme hodně tréninkového úsilí, které určitě zúročí v dalších atletických kláních.