Poznávací zájezd do Berlína

V pátek 24. 5. 2013 vyjela skupina studentů tercie B na zasloužený zájezd do Berlína – žáci jej vyhráli za projekt eTwinningu.

Za příjemného počasí jsme dorazili do německé metropole. Celý den nás provázela historie nejen stará, ale hlavně ta novodobá. Ruiny berlínské zdi se svými uměleckými malbami je skutečným historickým unikátem. Prošli jsme uličkami východního Berlína a navštívili jsme i vládní čtvrť v západní části. Budova Říšského sněmu, Brandenburská brána, kde se právě chystali na fotbalový přenos Ligy mistrů, televizní věž a všudypřítomní medvědi všech možných tvarů a barev, to je Berlín. 

Den jsme zakončili hodinovou projížďkou po řece Sprévě a ochutnávkou slavných preclíků. Během plavby jsme si měli možnost všimnout bílých křížů na břehu řeky se jmény těch, kteří chtěli žít ve svobodné části Berlína, ale nedoplavali. Buď se utopili, nebo byli zastřeleni vojáky východního Berlína.

Celý zájezd proběhl bez problémů, studenti a studentky se chovali přímo vzorně a poděkování též platí paní Gabrielové, naší průvodkyni z cestovní kanceláře Orbis, která nás velice fundovaně celý den provázela.

Mgr. Naděžda Kadlecová