City Bound Round Europe

Ve dnech 18. – 24. srpna jsem společně se svým spolužákem Ondrou navštívil Berlín v rámci projektu City Bound.  Podařilo se nám poznat německé hlavní město z úplně jiné stránky, než jej vidí ostatní turisté. Ne náhodou to bylo kvůli úžasné české skupině, do které jsme se dostali, i přátelským Španělům a Rumunům. Společně s námi se programu zúčastnili i mladí z Německa a Polska.

Celý týden byl ve znamení dobrodružství. Mohli jsme se tak projet na kolech po nejrůznějších částech Berlína (a to bylo obzvláště zajímavé; nejprve naše polovina skupiny ujela druhé půlce v autobusu, který nehodlal čekat, potom ujížděly německé leaderky úplně všem :D), poznat nedaleké jezero a kanály na kanoích, překonat sebe sama v lanovém centru anebo se pokusit o získání pozvání na kávu zdarma, což se nám také podařilo. Na celém projektu je nádherné to, že angličtina je skutečně hlavním komunikačním prostředkem a na aktivity jste rozděleni do skupin, čítajících nejrůznější národnosti. Nezbývá vám proto nic jiného, než se domluvit.

A jaký je názor Ondry, který se akce účastnil poprvé? „Protože to byl můj první CB, tak svoje pocity nemůžu s ničím srovnávat. Všechno bylo prostě úžasné. My, Češi, jsme si s sebou přivezli hodně jídla, takže jsme všechno na prvním multikulturním večeru nesnědli, a tak jsme zbytek dali na snídani, většinu si ukořistili Rumuni. 😀 Asi nejlepší na celém City Boundu ale byly Reflection Groups, což bylo zhodnocení celého dne, které naší skupině trvalo 1 hodinu a někdy i déle. Takže můžu City Bound vřele doporučit komukoli, kdo by se o něj zajímal."

Petr Paulík, Ondřej Volejník

(Bližší informace o dalším projektovém týdnu a seznámení se s  možnosti vycestovat  do evropských zemí v rámci programu Mládež v akci u Mgr. Martiny Šimánkové.)