Studentské odpoledne 2013

Již po devatenácté se letos uskutečnila oblíbená školní akce – Studentské odpoledne. Ve čtvrtek 15. listopadu byla výuka ve všech třídách ukončena po čtvrté vyučovací hodině a od 12 hodin začal v různých prostorách školy pestrý program, který slouží jako osobitá forma připomínky bývalého mezinárodního dne studentstva a současného Státního svátku  České republiky.

Učitelé a žáci si pro tuto příležitost připravili řadu nejrůznějších vystoupení, her a soutěží. Například v tělocvičně probíhalo nejprve taneční vystoupení, které bylo poté vystřídáno sportovními aktivitami. Kdo chtěl, mohl zkusit výstup na horolezeckou stěnu, další se účastnili turnaje v badmintonu či futsalu a nebo si zahráli volejbal.

Důležitou součástí tohoto dne jsou akce zaměřené na charitativní účely. Letos jejich výtěžek poputuje jednak na další vzdělávání naší adoptivní holčičky Mary a také se zapojíme do aktivity známé pod názvem Dobrý anděl. V cukrárně U Mary, při prodeji šperků vyrobených šikovnými studentkami, v bleším trhu U Jany či při dražbě předmětů věnovaných učiteli bylo na charitu získáno více než deset tisíc korun.

Zajímavé programy probíhaly také v hudebně (recitační, herecká a hudební vystoupení), ve výtvarce si zájemci mohli namalovat draka, v učebně fyziky vyzkoušet různé zajímavé pokusy, ožila i laboratoř chemie výtvarně-chemickým workshopem. Své zájemce si našlo i luštění přísloví vědeckým jazykem. Příznivci her si také přišli na své – jedna u počítačů a též u magických karet. A našli se i odvážlivci, kteří zdolávali školní schodiště proměněné v nejvyšší horu světa. Velký ohlas zaznamenalo také vystoupení kapely LKP a jejích přátel ve vestibulu.

Děkujeme všem, kteří přispěli k vytvoření velmi příjemné atmosféry, plné společné zábavy.