Mí drazí přátelé z Gymnázia v České Lípě,

Doufám, že se vám všem daří dobře. Děkuji vám za dopis společně s dárky. Byla jsem šťastná, když jsem je dostala. Dozvěděla jsem se, že 26. září slavíte Den jazyků. Bylo zajímavé slyšet i o dalších oslavách, které jste mi popsali.

Co se týká mého bratra Anthonyho Raj, tak ten je v maturitní třídě a připravuje se na složení maturitní zkoušky.

Děkuji také za to, že jste si vzpomněli na mé narozeniny a poslali mi přání. Lidé v Indii slaví své narozeniny tak, že rozdávají sladkosti a obléknou si nové šaty. Já bydlím se svou rodinou a stále chodím do školy.

Přečetla jsem si, že čekáte na příležitost navštívit mě, já také.

Věřím, že jste se v létě měli krásně, zajímalo mě, jak u vás bylo v létě. Období monsunu u nás již skončilo, měli jsme prudké deště, ale nyní se počasí ochladilo.

Asi už jste dostali můj letní dopis společně s mým vysvědčením z 11. třídy a víte, že jsem dostala špatné známky z několika předmětů. Ale postoupila jsem do 12. třídy. A budu se víc snažit. Letos budu skládat zkoušky, které se nazývají „ board exams“ .

V říjnu jsme  měli několik dní prázdniny na oslavu Dasary. Byla jsem také pozvána společností na účast v jednodenním táboře. Tábor organizovala naše křesťanská skupina. Během této doby skupina organizovala jednodenní tábor pro všechny sponzorované děti  z našeho centra a jiných center, které se s námi sešly. Jako vždy jsme měli atraktivní hry, akční písně ráno a soutěže během dne. Po obědě jsme měli odpočinek a pak jsme se účastnili jedné nové lekce. Našla jsem si nové přátele.

Blíží se vánoce a já se chápu této příležitosti, abych vám popřála pěkné vánoce a vše nejlepší do roku 2014. Také celá má rodina posílá pozdravy nejen vám, ale i vašim rodinám.

Já se na vánoce velice těším, zejména proto, že si budu moci koupit nové šaty z peněz, které mi posíláte. Ty dostanu od naší společnosti.

Než skončím tento dopis, posílám vám mnoho polibků, lásky a vděčnosti za to, co pro mě děláte.

Vaše milující

Prathibha Mary