Proč se stát Dobrým andělem?

Při vymýšlení nápadů, jak zpestřit Den studentů 14.11. na naší škole, jsme mino jiné přemýšleli, kam letos poputuje část výdělku z Cukrárny U Mary, blešího trhu, dražby a dalších aktivit. Každoročně totiž naše škola sponzoruje „adoptovanou“ indickou dívku Mary Prathibhu a jeden další charitativní projekt. Po loňském příspěvku fondu Sidus jsme se i letos rozhodli pomáhat dětem s nejzávažnějšími formami rakoviny a stali jsme se Dobrým andělem.

Každý měsíc budeme na konto Dobrého anděla posílat 666 korun a přispívat rodinám, v nichž  děti onemocněly a rodiče, zpravidla maminky, musí přestat pracovat a tráví s dětmi několik měsíců v nemocnicích. Dobrý anděl zajištuje náhradní příjem do rodinného rozpočtu a pomáhá tak snášet toto těžké období.

Rodiny vybírá konzilium lékařů a následně správní rada nadačního fondu, a tak se peníze dostávají do správných rukou – přímo rodinám. Celý systém financování lze kdykoliv kontrolovat, neboť peníze jsou rozděleny do posledního haléře.

Všem, kteří přispěli k tomu, aby se gymnázium stalo Dobrým andělem, děkujeme!

www.dobryandel.cz

Mgr. Veronika Vosálová