Úspěch matematiků v mezinárodní soutěži

V pátek 11. dubna se konal 10. ročník mezinárodní matematické soutěže "Náboj", které se kromě pravidelných účastníků z ČR a Slovenska letos poprvé zúčastnily také školní týmy z Finska, Německa, Polska, a Rakouska.

Soutěž probíhala současně na šesti místech ve dvou kategoriích – Junior (1.-2. ročník SŠ) a Senior (3.-4. roč. SŠ). Naši studenti v kategorii Senior (Tomáš Novotný, Cedrik Horčička, Radek Mahdal, Tomáš Kučera a David Tichý) skvěle navázali na výborná umístění z předchozích dvou let – v r. 2012 získalo naše družstvo 4. místo v ČR a 7. v mezinárodní kategorii, v r. 2013 6. a 9. místo. Letos chyběl pouze pověstný kousek štěstí od celkového vítězství. V průběhu soutěže se naši počtáři dostali dokonce i do vedení, nakonec obsadili vynikající 2. místo v ČR se stejným bodovým ziskem jako vítězné družstvo z Plzně. V mezinárodní soutěži obsadili 4. místo. Úspěch je o to větší, že této prestižní soutěže se pravidelně účastní studenti z gymnázií zaměřených na rozšířenou výuku matematiky.
 
Blahopřejeme našim studentům a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.
 
Mgr. Radomír Tulka
{gallery}naboj2014:::0:0{/gallery}