Mezinárodní interaktivní divadlo v naší škole

Ve středu dne 16. 4. 2014 se uskutečnila ve školní jídelně dlouho očekávaná představení mezinárodního divadla Theatre Bear.  Vedoucí souboru David z Velké Británie, Irína z Dánska a Oscar ze Španělska předvedli nezapomenutelnou show pro studenty nižšího gymnázia pod názvem Alians in our school. Studenti byli vtaženi do děje a aktivně se podíleli na zadaných úkolech.

Pro studenty kvart a vyššího gymnázia bolo připraveno divadlo lehce vzdělávací, které neslo název The History of England. Zde si přítomní zopakovali dějiny Anglie od příchodu Římanů až po Alžbětu I. Velice humornou formou jsme se prošli přes Římany, Anglosasy, Vikingy a Viléma Dobyvatele až do doby nazvané The Dark ages. Studenti si zasoutěžili a vzpomněli na W. Shakespeara v několika hrách. Obzvláště působivá část se týkala Jindřicha VIII. a jeho šesti žen. A tím se divadlo dostalo ke konci – k Alžbětě I. Druhá část nás bude čekat snad příští rok.

Naše škola měla to štěstí, že přijeli ti nejlepší. Po představení herci pochválili naše studenty, kteří se chovali velice slušně a komunikativně.

Mgr. Naděžda Kadlecová