POZNÁVÁNÍ I ZÁBAVA NA JAZYKOVÉM POBYTU V ANGLII

Bruggy, Nottingham, Sherwood, Whitby, York a okolí a samozřejmě Londýn – všechna tato místa si může označit ve své osobní mapě navštívených míst všech 51 studentů vyššího gymnázia, kteří se před koncem školního roku zúčastnili jazykového a poznávacího kurzu ve Velké Británii.

Náplní kurzu bylo jednak procvičení angličtiny ve vzdělávacím centru při St. John University v Yorku, dále pak samozřejmě návštěvy nádherných míst v severovýchodní Anglii.

K místům, která studenty po cestě nejvíce zaujala, patřily samozřejmě belgické Bruggy, zvané Benátky severu, dále Nottingham a okouzlující Sherwood Forest.  Na výletech z Yorku to pak bylo bezpochyby kouzelné a díky Drákulovi a kapitánu Jamesi Cookovi proslavené městečko Whitby s nádherným klášterem a hřbitovem, dále pohádkové nádraží ve vesničce Goathland, jehož návštěva potěšila zejména milovníky filmů o Harry Potterovi, a v neposlední řadě honosné sídlo Castle Howard s překrásnými zahradami.

Samotné místo našeho pobytu York nám všem umožnil tak trochu návrat do středověku – a to nejen díky překrásné katedrále York Minster a typickému středověkému centru města, ale i díky návštěvě Jorvik Viking Centre. Tam jsme si mohli na místě skutečných středověkých vykopávek na vlastní kůži okusit, jak se žilo v typické vikingské osadě během stoletého období, kdy této části Anglie vládli drsní Vikingové.

Kromě výletů se studenti samozřejmě i vzdělávali, výuka probíhala ve skupinách dle úrovně pokročilosti jednotlivých studentů a na závěr účastníci obdrželi certifikát o absolvování kurzu. Velmi příjemně se nám, vyučujícím anglického jazyka, poslouchalo, jak angličtí vyučující naše studenty chválili – a to nejen jejich úroveň angličtiny a komunikační schopnosti, ale i jejich chování.

Díky ubytování v anglických rodinách se studenti mohli přirozeným způsobem také seznámit s každodenním rodinným životem, ochutnat typická anglická jídla a v neposlední řadě procvičit angličtinu s rodilými mluvčími, jejichž přízvuk byl mnohdy překvapivý… J.

Ráda bych poděkovala cestovní kanceláři Albion a průvodkyni Ing. Z. Smoradové za realizaci našeho výjezdu i za zajištění překvapení pro studenty – karaoke party, vedenou charizmatickým zpěvákem, masérem a učitelem angličtiny v jedné osobě Simonem Youngem, kterou jsme si všichni užili. Dále děkuji všem studentům, kteří se zájezdu zúčastnili, za jeho bezproblémový průběh a svým kolegům P. Švajdové a J. Poštolkovi za spolupráci, pomoc a příjemnou společnost.

Přeji krásné prázdniny.

Mgr. Jana Triguinho, vedoucí akce

P.S. Kam pojedeme příště? smiley

{gallery}england2014:::0:0{/gallery}