Středoškolská liga ULTIMATE FRISBEE

Na naší škole již čtyři roky hrajeme při hodinách tělesné výchovy ultimate frisbee a  letos jsme se také znovu zúčastnili turnaje středoškolské ligy.

     Ultimate frisbee je kolektivní hra. Hrají ji dva týmy, které si přihrávají létajícím diskem (frisbee) a snaží se o přihrávku vlastnímu hráči do území soupeře.(více na www.frisbee.cz) Hra je úžasná,  běhavá a zábavná. Stačí jen malá dovednost v házení diskem a chuť běhat, pak už jde vše samo. Ultimate Frisbee je však specifické ještě něčím jiným. Mezi kolektivními sporty je jediný, který k zápasu nepotřebuje rozhodčí. Hra je bezkontaktní a  sporné situace si hráči mezi sebou řeší sami. V turnaji se pak usiluje o dvě ceny. O vítězství a pak o tzv. spirit of the game. Ten si určují družstva sama a jde o to, že každý tým udělí všem, se kterými hrál, 1-10 bodů podle chování hráčů k soupeři.

     Fresbee má i jiné formy jako  například frisbee golf. Ten se hraje stejně jako golf, jen místo jamek jsou v terénu umístěny koše, kam se musíte diskem strefit.

     Turnaj, kterého jsme se zúčastnili 8. 10. 2014, se odehrál v Praze na Zlíchově na venkovním fotbalovém hřišti. Počasí nám přálo, a i když to zpočátku nevypadalo ( z České Lípy jsme odjížděli za deště), turnaj proběhl bez jediné kapky a dokonce vysvitlo i sluníčko. Od naší první účasti v turnaji uběhly již čtyři roky, a tak jsme očekávali lepší výsledek než poslední místo z minulého turnaje, kdy jsme se spíše seznamovali s pravidly a rozkoukávali se. Dlouho to dokonce vypadalo, že budeme druzí, ale nakonec jen rozdíl jediného bodu ve skóre nás odsunul na 4. místo. I tak je to ale pro nás úspěch a z turnaje jsme odjížděli ve výborné náladě. Protože jestliže u sportů obecně platí přísloví, že nemusíš vyhrát, ale stačí se zúčastnit, o ultimate frisbee to platí tisícinásobně.

  Účastníci turnaje: Marek Jiří, Marek Pavel, Kučera Tomáš, Mahdal Radek, Pleticha Ondra, Stárek Jan, Tomasch Kryštof, Ježek Matěj, Cháberová Markéta, Václavíková Jana

Mgr. Zbyněk Landa, vyučující TV