Ondřej Olšar ze septimy se stal reprezentantem České republiky v triatlonu

Studenta Ondřeje Olšara , žáka septimy A, jsme na našich stránkách již několikrát zmiňovali v souvislosti s jeho sportovními úspěchy, zejména v plaveckých soutěžích.

Na začátku roku 2014 se Ondřej přeorientoval na triatlon, takže si k plavání přidal ještě kolo a běh. Po několika triatlonech (terénních i silničních) byly jeho výsledky nad očekávání výborné. Na Mistrovství ČR 2014 v Karlových Varech dokonce skončil těsně druhý. Na základě sezonních úspěchů byl vybrán do užšího výběru juniorského triatlonu a následně pozván na fyzické testy na FTVS v Praze. Na základě výsledků z těchto testů a dosavadních výkonů byl Ondřej zařazen do "áčkové" reprezentace České republiky. Toto zařazení obsahuje mnoho výhod, jako např. soustředění u moře, na horách, materiálové slevy, zahraniční triatlony a hlavně nového osobního trenéra, ale i řadů nároků především v tréninku a studiu.

Dalším Ondrovým cílem jsou závody evropského a světového formátu. Doufejme, že se mu bude dařit i nadále, a přejeme mu mnoho úspěchů.