Máme 9 medailí ze sportovního projektu Bridging Youth Together Through Sport !

Studenti nižšího stupně českolipského gymnázia odjeli na Maltu, aby si poměřili své síly s 😯 dětmi ze 17 různých zemí  v rámci projektu  BRIDGING YOUTH THROUGH SPORT. Cílem tohoto projektu bylo pomocí společných sportovních zážitků vybudovat mezí dětmi přátelství a poznat a pochopit dětí z různých kulturních prostředí. Projekt proběhl od 30. října do 5.listopadu  v Gzire na Maltě pod záštitou Stelmar Sports Federation a Stella Maris College.  Během 6 dnů se děti zúčastnily celé řady sportovních událostí. Proběhy soutěže například v  cyklistice, přespolním běhu, kulečníku , šachách a stolním tenise. Celý projekt byl plně hrazen z prostředků Erasmus +.

Gymnázium v České Lípě bylo  osloveno zástupci partnerských občanských sdružení Tmelník a Křišťálový klíč, kteří mají se studenty z naší školy výborné zkušenosti.  O tom, že se výběr dětí povedl, svědčí  9 medailí, které děti z této sportovní události přivezly.Tři zlaté ( bowling, šachy , přespolní běh), tři stříbrné (bowling, přespolní běh, stolní tenis), tři bronzové ( kulečník, bowling a přespolní běh). Během projektu si studenti vedli deníček, kam zaznamenávali nejdůležitější události každého projektového dne.

Pátek 31.10.
Ráno jsme se probudili do krásného dne a posnídali jsme v restauraci umístěné  na střeše hotelu. Dopoledne jsme se zúčastnili průvodu po městě a poté slavnostního zahájením projektu. Odpoledne získal Michal pro naši skupinu zlatou medaili v šachách. .Poslední akcí našeho prvního dne byl ,,Treasure hunt ", kdy jsme byli rozděleni do skupinek a museli najít odpovědi na otázky týkající se historie Malty ve  starobylém městě  Bingu.  

Sobota 1.11.
V sobotu jsme odjížděli z hotelu již v osm hodin. Dopoledne jsme jezdili na kole, odpoledne jsme hráli kulečník ve sportovním klubu. O tom, že se den před tím v klubu slavil Haloween svědčily plastové ,,uřezané " ruce v prostorách klubu. Večer jsme se zúčastnili přednášky o EU a poté na nás čekala večeře složená z maltských tradičních pokrmů. 

Neděle 2.11.
Dopoledne byly závody na městském stadionu. Přestože bylo deštivé počasí a běh byl velmi náročný, Adam získal další zlatou medaili . Ostatní také vzorně reprezentovali. (stříbrná a bronzová medaile).  Po obědě jsme jeli autobusem do bývalého hlavního města Mdiny. Na závěr dne jsme šli všichni na noční procházku po Valletě. Tato procházka nám umožnila nejen poznat hlavní město, ale hlavně ještě více se spřátelit se s účastníky projektu.
                                                                                             
Pondělí 3.11.
Dopoledne jsme hráli bowling, ve kterém se nám poměrně dařilo. Celkem jsme za něj získali 4 medaile. (zlatá, dvě stříbrné a jedna broznová) Poté jsme se šli projít po Sant Julians,jedné z nejkrásnějších částí Malty.  Večer se konala Cultural night, kde všechny státy pomocí prezentace nebo videa seznámili ostatní se svojí zemí. Součástí této aktivity byla i ochutnávka typických pokrmů pro danou zemi. Byli jsme rádi, že česká jídla všem chutnala. Co jsme nabídli k ochutnání? Rumové pralinky, Karlovarské oplatky, Miňonky, brambůrky Bohemia a klobásy z novoborského řeznictví Landa.

Úterý 4.11.
Dopoledne jsme se zúčastnili dvou přednášek. První byla o správné výživě a druhá o budování sportovní kariéry. Hned poté jsme jeli autobusem do sportovního centra zaměřeného na hraní stolního tenisu, kde jsme strávili 4 hodiny. Přestože sportování bylo náročné, opět jsme zabojovali. Adam ve veliké konkurenci získal druhé místo a nám do sbírky přibyla další stříbrná medaile.  Po návratu na hotel jsme měli až do večeře volno, které jsme využili k procházkám po městě a nákupu dárků . Večer se konalo vyhlášení vítězů  sportovních disciplín a ukončení projektu. Česká skupina získala celkem 9 medailí (3 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové).

Našim studentům ještě jednou děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

{gallery}bridgingyouth_2014:::0:0{/gallery}