Mgr. Petra Švajdová zvítězila v soutěži agentury AFS

Studenti našeho gymnázia i v tomto školním roce obsazují přední pozice na soutěžích všech možných druhů, a to jak v okresních, tak v krajských kolech. Pozadu ovšem nezůstávají ani učitelé, z nichž si celá řada neustále rozšiřuje své znalosti a zkušenosti účastí v programech dalšího vzdělávání a nejrůznějších soutěžích.

Soutěže, kterou pro pedagogy letos vypsala agentura AFS, což je celosvětová nevládní nezisková dobrovolnická organizace, která nabízí příležitost v oblasti mezikulturního vzdělávání pro všechny věkové kategorie, se letos zúčastnila i Mgr. Petra Švajdová a  v konkurenci 42 učitelů z celé České republiky v této soutěži zvítězila. Učitelé měli za úkol prezentovat své zkušenosti se zapojením studentů ze zahraničí do českého školního prostředí, vypracovat několik esejů a komentářů na související témata a na konkrétních učebních materiálech ukázat různé metody spolupráce s cizojazyčnými studenty ve výuce.

Jako vítězka této soutěže se Mgr. Petra Švajdová  zúčastní mezinárodní konference Spectrum of Education pro pedagogy koncem dubna v tureckém Istanbulu. Tématem letošního ročníku je "What is in your backpack on the way to your career?" a naše zástupkyně na ní bude prezentovat své zkušenosti se zahraničními studenty na naší škole.

Mgr. Jana Triguinho