Chcete vědět, jak na tom jste se znalostí angličtiny či němčiny? Otestujte se nanečisto – zdarma, online, výsledky ihned!

Díky tomu, že Gymnázium Česká Lípa je jednou z partnerských škol Evropského centra jazykových zkoušek v Rumburku, mají naši studenti i učitelé možnost vyzkoušet si testové úlohy jazykových zkoušek v anglickém i německém jazyce. Testy jsou okamžitě vyhodnoceny a dosažené výsledky mohou sloužit jako východisko pro rozhodnutí, zda jste na certifikát na zvolené úrovni jazyka připraveni.

V angličtině je možné vyzkoušet si testy KET (A1), PET (A2), FCE (B2), CAE (C1) či CPE (C2), v němčině pak test ÖSD (A1-B2). Testy najdete na stránce http://take.testfest.cz, kde je nutné vytvořit si uživatelský účet (návod na vytvoření přístupových údajů níže v textu). S rozhodnutím, jakou úroveň zvolit a jak postupovat, vám rádi pomohou vaši vyučující anglického či německého jazyka.
Rozhodnete-li se pro některou ze zkoušek, pak přihlášky k oficiálním placeným zkouškám a certifikátům je možné zaslat na adresu svajdovap@gym-cl.cz, termíny jejich konání jsou vždy zveřejňovány na stránkách školy.

Mgr. Jana Triguinho


Žáci si vytvoří svůj účet následovně:

1.    http://take.testfest.cz

2.    Rozklikněte si odkaz „Partnerské střední školy“

3.    V seznamu si najděte „Gymnázium Česká Lípa“ a odkaz rozklikněte

4.    Klikněte na odkaz „Pretest Cambridge English, 2014“ nebo na „ÖSD 2014“

5.    V pravé polovině obrazovky (Jste tu poprvé?) zaklikněte „Začněte nyní vytvořením nového účtu!“

6.    Vyplňte formulář: zvolte si přihlašovací jméno (pouze malá písmena!!) a heslo, vypište své osobní údaje (jméno a příjmení), svůj mail, jako školu uveďte Gymnázium Česká Lípa a odsouhlaste podmínky. Své přihlašovací jméno a heslo si zapamatujte!

7.      Během pár vteřin přijde na Váš osobní mail zpráva s odkazem, klikněte na něj a tím i potvrďte svou registraci. Systém Vás vrátí a automaticky přihlásí.

8.    V novém okně klikněte na červený nápis „Pretest Cambridge English 2014“ nebo „ÖSD 2014“.

9.    Systém po Vás bude vyžadovat klíč k zápisu do kurzu. Ten je:  pa191word*  

10.  Rozklikněte jeden z nabízených testů Cambridge English nebo ÖSD (doporučujeme začít úrovněmi A2 pro méně pokročilé nebo B1 testem pro šikovné žáky a po jeho absolvování a vyhodnocení zkusit vyšší úroveň) a postupujte podle pokynů (porozumění pokynům je součástí testování).

Pozor, v testu je poslech – potřebujete tedy reproduktory nebo sluchátka. 

Test neobsahuje subtesty mluvení a psaní.