Úspěch našich matematiků v mezinárodní soutěži

V pátek 13. března se deset našich studentů zúčastnilo dalšího ročníku prestižní mezinárodní matematické soutěže Náboj. Jedná se o náročné klání školních pětičlenných družstev ve dvou kategoriích – Junior (studenti 1. – 2. ročníku SŠ) a Senior (studenti 3. – 4. ročníku SŠ). Soutěž probíhala současně na osmi místech (Praha, Opava, Bratislava, Košice, Passau, Linz, Krakow a Budapest), výsledky byly přenášeny přes internet online. Letos se účastnily týmy ze 6 zemí – kromě ČR a Slovenska také ze SRN, Rakouska, Polska a Maďarska.

V kategorii Junior se utkalo celkem 237 družstev, z toho 102 z ČR. Naše družstvo (Marek Stránský, Patrik Zach a David Nováček ze 2.A, Jan Kytka a Ludvík Kašpar ze VI.A) nakonec obsadilo výborné 23. místo v ČR, když vyřešili více úloh než nejlepší rakouský tým.

V kategorii Senior soutěžilo 219 družstev, z toho 92 z ČR. Naše družstvo se poprvé muselo obejít bez fenomenálního matematika Tomáše Novotného. Radek Mahdal a Tomáš Kučera ze 4.A, David Tichý z VIII.A, Cedrik Horčička z VIII.B a Adam Říha ze VII.B vybojovali skvělé 15. místo v ČR, když vyřešili stejný počet úloh, jako nejlepší týmy z Rakouska a Německa.

V obou kategoriích měly nejpočetnější zastoupení mezi nejlepšími týmy družstva z Polska. Potěšitelné je, že naše družstva byla výrazně nejúspěšnější mezi týmy Libereckého kraje.

Gratulujeme našim počtářům k výborným výsledkům a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

R. Tulka