Školní kolo chemické olympiády kategorie C

Ve dnech 19. a 20. března 2015 proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie C. Toho se mohou zúčastnit studenti 1. a 2. ročníku a studenti kvint a sext. Chválím všechny studenty, kteří vypracovali domácí část a věnovali tím chemii svůj volný čas. Bylo jich celkem čtrnáct.

Druhou částí školního kola byla praktická úloha, ve které si mladí chemici zasoutěžili pomocí kvalitativní i kvantitativní analýzy. Nakonec museli prokázat své početní dovednosti a teoretické znalosti při testu. A jak to všechno dopadlo?

S velkou bodovou převahou vyhrál Ludvík Kašpar (VI.A) a pojede nás 8.4. 2015 reprezentovat do krajského kola. Druhé místo obsadila Tereza Baštová (V.B) a o třetí místo byl sveden velký souboj mezi čtyřmi mladými chemiky. Rozhodoval zde každý půlbod. K bronzové příčce můžeme nakonec poblahopřát Ondřeji Vosálovi (V.A), neoblíbenou bramborovou medaili si odnesl Vilém Hron (V.A). Velkou konkurencí jim byl i David Nováček (2.A) a Marek Frauenberg (VI.A). 

O počtu postupujících soutěžících do dalšího kola soutěže rozhoduje krajská komise ChO, v tuto chvíli má jistý postup pouze vítěz školního kola. Přejeme jemu i dalším našim případným zástupcům v krajském kole pevnou ruku v laboratoři a hodně štěstí při psaní testu.

Mgr. Pavla Machová