EKOKŘEČCI budou opět reprezentovat Liberecký kraj v národním kole

V sobotu 16. května hostila naše škola účastníky krajského kola soutěže Zlatý list. Organizátorem této akce byla  ZO ČSOP při Správě CHKO Jizerské hory. Jedná se o přírodovědnou soutěž, kde odborníci prověřují znalosti účastníků např. v oblastech ekologie, geologie, zoologie, botaniky, lesnictví, myslivosti. Kromě bodových zisků z jednotlivých stanovišť je součástí celkového hodnocení družstva i jeho celoroční práce pro přírodu.

Studentům přírodovědného kroužku Ekokřečci se podařilo zvítězit v kategorii mladších (Amálka Halamová, Anička Schacherlová, Veronika Vondráčková, Aneta Kuchařová, Filip Machač, Kryštof  Neumann – všichni prima A)  i starších  (Nikola Malinská, Adéla Sztoláriková, Hana Schauerová, Lucka Myslíková, Sam Engel, Míša Melichová – všichni tercie A).
Naši studenti postupují do národního kola, které proběhne 15. – 21. 6. 2015 na Vysočině v údolí řeky Oslavy. Čeká je týdenní soustředění s bohatým programem exkurzí, přednášek a dalších aktivit.
Nezklamala ani zbývající družstva, v obou kategoriích obsadila druhá místa.Všem našim studentům děkujeme za reprezentaci školy a postupujícím přejeme hodně štěstí
Lenka Tulková