Úspěchy běžkyň Gymnázia Česká Lípa v přespolním běhu

Nevšední úspěch zaznamenaly naše studentky v podzimních soutěžích v přespolním běhu.

Vše začalo deštivým okresním kolem. Naše družstvo ve složení Jana Václavíková, Adéla Veselá, Lucie Nováková a Lucie Janoušková obsadilo první  místo. Protože krajské kolo bylo vypsáno pro mladší kategorii (pouze do ročníku narození 1998), nemohly jsme do krajského družstva  zařadit Janu Václavíkovou – patří jí dík za výbornou reprezentaci školy v okresním kole!

Krajské kolo se konalo 14. 10. 2015 v Jablonci nad Nisou. Děvčata čekala těžká trať s velkým převýšením, vše navíc komplikovalo opět chladné deštivé počasí. S velkým odhodláním nastoupila na start a začal souboj se soupeřkami, počasím i tříkilometrovou tratí. Už po prvním kole bylo jasné, že si naše závodnice vedou dobře, všechny proběhly kontrolou na předních místech. V cíli se nejvíce radovala Adéla Veselá – 2. místo a Štěpánka Bisová – 4. místo, ostatní naše děvčata doběhla těsně za nimi. Po součtu jednotlivých umístění získalo naše družstvo další vítězství a tím i postup do celostátního kola. Školu reprezentovala tato děvčata:  Adéla Veselá VI B, Lucie Nováková 2. A,Lucie Janoušková 2. A, Eliška Oswaldová 1. A, Štěpánka Bisová 1. A a Nina Jeřábková III A.

Ve stejném složení jsme odjížděly 22. 10. 2015 do Hradce Králové na republikové finále. Děvčatům se opět velmi dařilo a mezi těžkou konkurencí družstev z ostatních krajů obsadila výborné čtvrté místo. Za námi zůstala i řada favoritů této soutěže. Z družstva se v jednotlivkyních nejlépe umístila Adéla Veselá – čtvrté místo a Štěpánka Bisová  na místě desátém, ale poděkování za úspěšnou reprezentaci gymnázia patří všem našim závodnicím – každá přispěla k tomuto pěknému výsledku!

Alena Mayová