Další postup do národního kola – tentokrát v soutěži YPEF

V pondělí 21. března se studenti naší školy zúčastnili regionálního kola přírodovědné soutěže YPEF. V Trutnově se sešli vítězové místních kol z Libereckého, Pardubického a Královéhradeckého kraje. Soutěž se skládala ze tří částí – znalostního testu z lesnictví, poznávačky a praktického úkolu. V kategorii ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií při rovnosti bodů rozhodoval o vítězi až vědomostní rozstřel.

I když bylo naše družstvo ve své kategorii výrazně nejmladší, dokázaly Amálka Halamová, Aneta Kuchařová a Veronika Vondráčková (všechny  II.A) zúročit poctivou přípravu a všechny své soupeře porazit! Dívky tak postupují do národního kola, které proběhne během června v Kostelci nad Černými lesy.
  Nelehkou pozici měli naši zástupci v kategorii SŠ. Většina družstev byla složena ze studentů lesnických škol, což vzhledem k náplni soutěže bylo určitě výhodou. Svou kvalitu však družstvo ve složení Ludvík Kašpar, Milan Klimeš a Petr Paulík prokázalo a skončilo v nelehké konkurenci na 2. místě. Porazit je dokázali pouze vítězové loňského národního kola ze SLŠ Trutnov.

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy
Lenka Tulková