Okresní kolo Pythagoriády

V pondělí 23. 5.  se sešlo na naší škole 88 úspěšných řešitelů školních kol Pythagoriády ze 6. až 8. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií. Studenti řešili během 1 hodiny celkem 15 zajímavých úloh. Za každý správně vyřešený příklad získali 1 bod, maximálně tedy 15 bodů. Účastníci, kteří získali alespoň 9 bodů, se stali úspěšnými řešiteli.

V kategorii 6. tříd (primy) soutěžilo 49 žáků a z nich pouze 3 byli úspěšnými řešiteli.  Z našich studentů si nejlépe vedla Terezka Čechová, která obsadila2. – 3. místo. Jan Zátka skončil na 5. místě.

V kategorii 7. tříd (sekundy) bylo z 12 účastníků 5 úspěšných řešitelů. Všechny medailové pozice obsadily dívky ze sekundy:  Anna Salavcová – 13 bodů,

Hana Salavcová– 12 bodů a Markéta Hošmánková – 11 bodů. Úspěšnou řešitelkou se stala i Jana Simulíková s 9 body.

V kategorii 8. tříd (tercie) bylo z celkového počtu 27 účastníků 11 úspěšných řešitelů (z toho 6 z naší školy).  2. – 3. místo shodně obsadili Libor Šabaka a Adéla Havlačková s 13,5 body, 11,5 bodu měl Pham Bui Tomáš na 4. místě. Dalšími úspěšnými řešiteli byli Jan Rychtera, Barbora Hluštíková a Bohouš Sigmund.

 

Všem soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Hana Mrázová