Pohár rozhlasu

Ve středu 18. 5. děvčata a chlapci z primy a sekundy odjeli do Jablonného v Podještědí na Pohár rozhlasu. Pro některé to byly první atletické závody, kterých se zúčastnili. Naše závodníky povzbudila atmosféra pěkného atletického stadionu, všichni se snažili v jednotlivých disciplínách podat co nejlepší výkon a získanými body přispět k dobrému výsledku soutěže družstev.

Po vyhlášení soutěže družstev obsadila naše děvčata pěkné 4. místo, chlapci byli dvanáctí.

Děvčata v jednotlivých disciplínách obsadila vždy dobře bodovaná místa, viděli jsme řadu osobních rekordů. Nejlépe se povedl závod Veronice Pantoflíčkové – ve skoku vysokém se umístila na 3. místě, v hodu míčkem na místě druhém. Marie Barnišinová skončila ve skoku dalekém 7., Eliška Mojteková a Marina Holubová doběhly v závodě na 600 m na pěkném 12. a 14. místě. Štafeta 4 x 60 m ve složení Pantoflíčková, Barnišinová, Ivana Vladimirova a Barbora Košťálová vybojovala 6. místo. Gymnázium také úspěšně reprezentovala Tereza Čechová, Kamila Mandová, Berenika  Fišerová a Dominika Nováčková.

V družstvu chlapců nejlepších výsledků dosáhl Jan Kopřiva, v běhu na 60 m byl devátý a 1500 m vyhrál s přesvědčivým náskokem téměř 5 s. Dále naši školu reprezentovali: Tomáš Mauser, Tomáš Motlík, Jan Zátka, Jan Moravík, Jan Stárek, Tomáš Vomlela a Filip Machač.