Skvělý výsledek biologů v národním kole soutěže YPEF

V minulém týdnu se v Kostelci nad Černými lesy konalo národní kolo přírodovědné soutěže YPEF, kterého se účastnili vítězové regionálních kol. V kategorii mladších měla zastoupení i naše škola. I když se Amálka Halamová, Anička Schacherlová a Veronika Vondráčková účastnily této soutěže poprvé, podařilo se jim v regionálním kole v Trutnově zvítězit a postoupit do národního kola.

Zde na ně čekal test, praktická část a prezentace. Zadání bylo překvapivě shodné pro kategorii mladších i starších. Je obdivuhodné, že v testu získala děvčata více bodů než vítězné družstvo v kategorii starších, které bude Českou republiku reprezentovat v mezinárodním kole. Po sečtení bodů všech tří částí obsadilo naše družstvo ve své kategorii vynikající 2. místo.

Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.
Lenka Tulková