Adrenalinový začátek školního roku

Hned po zahájení tohoto školního roku vyrazilo v pátek 2. září 26 studentů třídy 3.A na adrenalinový kurz do největšího zážitkového parku v ČR, který se nachází v RS Březová u Třebíče. Do tohoto střediska jezdí studenti naší školy již několik let, každý rok jsou zde další zrekonstruované či nové objekty, areál je stále lépe a atraktivněji vybaven.

Po úvodních seznamovacích hrách jsme se vydali na „skok do prázdna“, což představovalo skok na úvazku z okraje několik metrů vysoké strže. Zážitek to byl zajímavý, ale představoval pouze „rozcvičku“ před výrazně divočejšími atrakcemi, které nás čekaly v následujících dnech. Sobotní dopoledne jsme strávili na náročném okruhu v novém vysokolanovém centru, kdy jsme překonávali obtížné překážky i v desetimetrových výškách. Po poledním osvěžení ve zcela novém bazénu následovalo „vodní odpoledne“. Nejprve jsme z nejvyššího bodu lanového centra sjížděli z výšky 15 metrů po „démonické lanovce“ do blízkého rybníka, kde všechny „jezdce“ úspěšně vylovili a na břeh dopravili spolužáci na raftech. Někteří si dali malý přídavek v podobě druhé jízdy „na anděla“, tzn. s úvazkem za hlavou. Přistání do rybníka občas připomínalo hru, při které se hází „žabky“ s odrazy o hladinu. Následovaly hry, boje a soutěže na raftech. Zbylé síly většina našich zástupců vytančila na večerní diskotéce. V dalších dnech jsme absolvovali také střílečky v lese (paintball a airsoft), noční bojovku, lezeckou stěnu, Jákobův žebřík, skok z věže a různé zábavné týmové hry. Zahráli jsme si také fotbálek, plážový volejbal, billiard a stolní fotbal. Volné chvíle nám Fanda, Vlasta a Ondra zpestřili hrou na kytaru. Zřejmě největším zážitkem zůstane pro většinu z nás démonická lanovka, kterou jsme si zopakovali i ve večerních hodinách.

Poslední večer jsme si opekli na grilu maso a v úterý jsme plni dojmů vyrazili na závěrečný adrenalin v podobě přesunu zpět do Č. Lípy.

Ještě dlouho budeme na tento pobyt nadšeně vzpomínat – na atrakce, na kterých jsme překonávali strach, na krásný areál a skvělou zábavu, ale také na sympatického instruktora Ondru.

 

R. Tulka, tř. učitel