Další úspěchy Jiřího Lišky

Student kvinty A Jiří Liška pokračuje ve svých šachových úspěších: obsadil 1. místo na Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v rapid šachu 2016, které se konalo minulý víkend ve Vyškově. Jirka se stal mistrem ČR ve své kategorii U16a vicemistrem v kategoriích U18 a U20.

Na konci srpna se též zúčastnil Mistrovství Evropy, které proběhlo tento rok v Praze. Z celkového počtu více než 1000 hráčů jich v kategorii chlapců do 16 let startovalo celkem 131. Jirka byl nasazený na 68. místě. V devíti kolech nasbíral 5,5 bodu a především díky výbornému závěru vylepšil svou startovní pozici o plných třicet míst. Celkově obsadil velmi dobré 38. místo a byl druhým nejlepším hráčem z české reprezentace.
Mezi oběma výše uvedenými turnaji ještě vyhrál krajský přebor v bleskovém šachu v kategorii dospělých, kde se mu podařilo zvítězit ve všech sedmnácti partiích v řadě.