Okresní kolo CORNY

V úterý 20. září uspořádalo českolipské gymnázium okresní kolo středoškolského CORNY poháru v atletice. V kategorii chlapců putovalo vítězství do Nového Boru, konkrétně do SPŠ Sklářské. Druhé místo obsadilo českolipské gymnázium a třetí byla SOŠ Lužická Česká Lípa.

V jednotlivých disciplínách se nejlépe z gymnázia umístili v běhu na 100 m druhý Filip Štětina za 12,3 s, Vojtěch Žák zvítězil v běhu na 400 m za 59,5 s a byl čtvrtý v běhu na 1500 m za 4:59,6 min. Jiří Hylmar zvítězil ve skoku vysokém výkonem 156 cm a přidal šesté místo ve skoku dalekém 501 cm. Ve vrhu koulí obsadil druhé místo Marek Březina výkonem 13,08 m a třetí byl Milan Klimeš za 11,64 m. Štafeta na 100,200,300,400 m byla ve složení Hylmar, Fojtů, Liška a Žák třetí v čase 2:32,3 min.

V kategorii dívek zvítězilo Gymnázium Česká Lípa, před SPŠ Sklářskou a Obchodní akademií Česká Lípa. Z našich závodnic si nejlépe vedla Eliška Oswaldová v běhu na 60 m za 8,4 s a 200 m vyhrála za 27,9 s. Třetí místo v běhu na 60 m přidala Petra Joslová, 8,8 s, a na 200 m doběhly za Eliškou Adéla Sztoláriková a třetí Andrea Hejdová. Adéla Veselá zvítězila v běhu na 800 m za 2:36,8 min před Lucií Janouškovou. Ve skoku vysokém zdolala Jana Kuliková 139 cm a obsadila 3. místo. Ve skoku dalekém brala 2. místo Adéla Sztoláriková za 414 cm, a druhá byla ve vrhu koulí Alena Keslerová výkonem 9,18 m. Nejrychlejší štafetu sestavilo Gymnázium Česká Lípa, jehož kvarteto ve složení Oswaldová, Joslová, Hejdová a Sztoláriková zaběhlo trať 100,200,300 a 400m za 2:45,9 min.

Obě naše družstva čeká v úterý 27. září v Turnově krajské finále atletického CORNY poháru.