Úspěchy přespolních běžkyň

Úspěšné tažení našich přespolních běžkyň začalo již v září, kdy se konalo okresní kolo základních a středních škol v přespolním běhu. Do okresního kola se nominovala dvě družstva dívek.

   V  kategorii III. ( 6. a 7. třídy, společně s odpovídajícími ročníky víceletých gymnázií ) naši školu reprezentovala děvčata ze sekundy – Bára Košťálová, Dominika Nováčková, Markéta Šorfová, Marina Holubová a benjamínek z primy Anna Sazamová. Družstvo zažilo úspěšnou premiéru, získalo cenné zkušenosti a celkově obsadilo 6. místo, v jednotlivcích byla nejlepší Bára Košťálová na místě 9.

   V kategorii středních škol jsme obsadily s velkou převahou v družstvech 1. místo a vybojovaly postup na krajské finále, v jednotlivkyních si děvčata rozdělila všechna přední místa, první byla Adéla Veselá.

    Krajské kolo se již tradičně konalo ve SKI areálu v Jablonci nad Nisou 5. 10. 2016, opět se zde sešla velice kvalitní družstva, včetně družstev ze sportovních škol, a opět zde bylo špatné počasí. Naše běžkyně bojovaly o každé místo, podle umístění jednotlivých závodnic se stanovilo pořadí družstev. Naše dívky obsadily 3. místo, lepší byly pouze reprezentantky sportovních škol z Jablonce nad Nisou a Jilemnice. Nejlepšího výsledku dosáhla Adéla Veselá – obsadila 2. místo a Štěpánka Bisová na místě pátém.

   Na úspěchu v okresním a krajském kole se podílely tyto dívky: Adéla Veselá, Lucie Janoušková, Štěpánka Bisová, Lucie Nováková, Tereza Šimková, Andrea Hejdová, Eliška Bergmanová a Nikola Soukupová.