Pišqworkový turnaj na Gymnáziu Česká Lípa

K dalšímu z pišqworkových turnajů se sešli studenti na Gymnáziu Česká Lípa. Hned několik škol z Českolipska se utkalo o postup do turnaje v Liberci, tedy o krok blíže republikovému Grandfinále. Studenti Gymnázia Mimoň po napínavém souboji dosáhli na první příčku a nechali tak místní gymnazisty v těsném závěsu za jejich úspěchem.

Čtvrtek třetího listopadu by na první pohled mohl vypadat jako obyčejný den. Davy studentů gymnázia se jako pokaždé valily ulicemi nenápadného městečka v severních Čechách, na jejich kapuce pomalu začaly usedat sněhové vločky. Až na malou změnu všechno v normálu – ve školní jídelně se pětičlenné týmy z celé České Lípy a širokého okolí připravovaly na oblastní kolo mistrovství škol v logické hře Piškvorky. Čas před začátkem účastníci trávili žhavením závitů a opakováním standardních situací, neb jen dva z celkového počtu jedenácti týmů se mohou zúčastnit kola krajského.

Po rozlosování do skupin nastoupily týmy do bitevní vřavy. Pět proti pěti, červená proti modré, křížek proti kolečku. Po prvním vyplnění políčka by už byl slyšet i pád špendlíku na podlahu. Ve vzduchu visel pocit naprosté koncentrace a oddanosti věci. Postupně se dalo pozorovat, jak se vypjaté obličeje soutěžících, snažíc se přechytračit svého soupeře jen pomocí své tužky, dělí na veselé a zdrcené.

Polovina týmů původně se radující z postupu do čtvrtfinále záhy zjistila, že jsou jejich soupeř příliš silní a se sbalenými batohy vyrazili vstříc odpolednímu vyučování. Největší překvapení celého dne se událo během semifinále. Tuan Linh Van, kapitán týmu NaVi, porazil svého dřívějšího učitele, do té doby neporaženého V. Křížka. Kvůli této devastující porážce přišel původně všemi favorizovaný tým o možnost bojovat ve finále.

O titul mistra Českolipska se utkaly týmy z gymnázií v České Lípě a v Mimoni. K nadšení publika bylo finále opravdu napínavé a týmy remizovaly. Při posledním duelu mezi kapitánem mimoňského týmu a jedničkou českolipského šlo o vše. Ke konečnému vítězství Mimoňáků nakonec nejspíše přispěla genderová a rasová vyrovnanost. Ceny z druhého i třetího místa si nakonec odneslo Gymnázium Česká Lípa.

V krajském kole přejeme našim postupujícím hodně štěstí!

1. místo: GyMi (Gymnázium Mimoň) ve složení: Kateřina Jindřišková, Petr Janouch, David Bohme, Klára Stachová, Petr Skalský

2. místo: NaVi (Gymnázium Česká Lípa) ve složení: Tuan Linh Van Michal, Petr Šlachta, Vojtěch Schreiner, Dominik Nováček, Jiří Liška

3. místo: Nelateam (Gymnázium Česká Lípa) ve složení: Nela Adamová, Vladimír Křížek, Tomáš Kytka, Josef Zátka, Jan Kytka

Adam Zechovský, 3.A