Bobřík informatiky 2016

 Letos proběhl již 9. ročník soutěže Bobřík informatiky, do které se zapojili i žáci naší školy. Soutěž probíhala online v týdnu 7. – 11. listopadu. Studenti soutěžili ve čtyřech kategoriích.

Ve čtvrtek 10. 11. soutěžilo 43 našich žáků prim a sekund jako Benjamínci. Zařadili se tak mezi 18 225 dětí z celé České republiky v této kategorii. Většina našich žáků se umístila v první polovině žebříčku a více než 150 bodů získalo 14 žáků, kteří se tak zařadili mezi úspěšné řešitele. Nejlépe se v této kategorii umístili: Adam Komárek z 2AV, Špindler Adam z 1AV a Nina Skokanová z 2AV se ziskem více než  180 bodů.

Kategorie Kadet zaznamenala nižší počet účastníků,  a to 15 527, mezi nimiž bylo  též našich 21 soutěžících z 3AV. S nižším počtem účastníků ale přišlo o to lepší umístění. Na prvním místě bylo s 240 body celkem 104 žáků a mezi nimi Hana Salavcová. Na druhém místě s 231 body se umístilo celkem 8 soutěžících, takže s 228 body skončili Filip Machač a Jan Šrajbr shodně na 113. místě. Mezi úspěšné řešitele se zařadilo ještě dalších 16 žáků.

Mladší středoškolskou kategorií je Junior. Zúčastnilo se jí 12 154 žáků z celé ČR. Z naší školy řešilo úlohy 21 soutěžících ze 6BV a jediným úspěšným řešitelem se stala Kamila Budková.

Nejmenší počet soutěžích byl v kategorii nejstarších žáků. Mezi Seniory soutěžilo 5 930 žáků. Pouhých 9% z nich se zařadilo mezi úspěšné řešitele. O to víc nás těší, že z 15 soutěžících za naši školu postupuje 8 do ústředního kola, které se bude konat 1. 2. 2017. Nejúspěšnější v této kategorii byli z oktávy A Ludvík Kašpar, Marek Frauenberg a Jan Kytka.

Mgr. Michala Tomková