Florbalové úspěchy

V pondělí 5. 12. 2016 proběhlo základní kolo ve florbalu chlapců 8. a 9. tříd. I přes nízké ambice se podařilo našemu družstvu postoupit do úterního finále, a to beze ztráty bodu. Plni očekávání jsme tedy v úterý nastoupili proti 4 nejlepším týmům Českolipska a doufali alespoň v umístění do 3. místa. Všechno bylo ale jinak. V turnaji jsme neztratili jediný zápas a po zásluze jsme zvítězili jako jediný tým bez porážky či remízy. Takový výsledek jsme na naší škole již dlouho nezaznamenali a po zásluze jsme v pátek 9. 12.  vyrazili na krajské finále do Liberce.

 Nutno poznamenat že krajské finále je naprosto jiná liga, kde především liberecké  týmy ( mohly být dva kvůli výhodě pořádajícího města) jsou v podstatě sehraní florbaloví starší žáci. Hned na začátek proto musím přiznat, že z pěti týmů jsme skončili na posledním místě. Ovšem až na výsledek 10:0 od loňských libereckých účastníků republikového finále jsme sehráli velmi vyrovnané zápasy. Prohrála nám to jen drobná vlastní zaváhání a nešťastné vlastní góly. I tak se ale není za co stydět, protože jsme ukázali, že i českolipské gymnázium může sestavit tým, který dokáže být konkurenceschopný i na krajské úrovni.   

Zleva: Růžička Václav, Janouch Dominik, Stárek Tonda, Sigmund Bohouš, Komárek Lukáš, Šrajbr Honza, Kopřiva Honza, Machač Filip, Hlobeň Tomáš, Dudek Jan                                                   

Ve středu 7. 12. se také hrálo okresní kolo studentů prvního a druhého ročníku středních škol pořádané florbalovou asociací. Na tomto turnaji byly naše ambice pro změnu velmi vysoké. V letošním roce máme také z čeho vybírat. Díky rozšíření studia o další třídu a existenci dvou tříd 8letého studia se nám  sešly 4 třídy.  Bohužel turnaj nebyl příliš obsazen. Z původně nahlášených 4 družstev zbyla 3. My, Gymnázium Nový Bor a Střední podnikatelská škola. O postup do kraje jsme jako loni sehráli rozhodující zápas se SPPŠ. A jako loni rozhodl gól v poslední minutě zápasu. Tentokrát ale bohužel vlastní gól odrazem od zad brankáře. Takže druhé místo bylo nakonec vlastně smolnou prohrou. O to více se těšíme na odvetu příští rok.

Z leva: Liška Jan, Mádlík Michal, Mareš Vítek, Chmelíček Tomáš, Švec Jára, Šorf Pavel, Nguyen Jan, Vala Láďa, Ivanjuk Saša, Kořínek Vojta, Exner Izák Dominik