Soutěž Mladý moderátor 2017

Dne 21. 3. 2017 se v kulturním domě Crystal konala soutěž v umění moderátorském nazvaná Mladý kouzelný moderátor, kterou vyhlašuje každý rok ZŠ Slovanka. Jednotliví soutěžící si do prvního kola musí připravit zhruba jednominutový monolog na zadané téma, a pokud postoupí do dalších dvou kol, čeká je soupeření v improvizovaných rozhovorech se členy poroty a v moderování krátkého videa, které běží bez zvuku. Projevy pak hodnotí několikačlenná porota, v níž letos zasedli např. kouzelníci Richard Nedvěd a Jaroslav Kunc, moderátoři a reportéři Martin Kočárek a Jan Punčochář, starostka města Romana Žatecká, moderátorka a dabérka Lucie Sinková a školní ombudsman Slávek Hrzal.

I v letošním roce se soutěže zúčastnilo 7 žáků naší školy. Ema Hammerová z primy se ve velké konkurenci ve své kategorii probojovala do finále, kde skončila na 3. místě.

O své dojmy se podělila Roos Michaela Groesbeek z primy:

Mladého moderátora jsem si velmi užila. Bylo hezké stát na pódiu a vědět, jak se cítí všichni moderátoři. Také jsme se v určitý čas mohli naučit pár kouzel, nebo klást reportérům různé otázky. Co mě také velmi potěšilo, že nám Richard Nedvěd předvedl své představení trapnomagie, které bylo fantastické.

I v množství soutěžících se našli tací, kteří předváděli dechberoucí kouzla, ale vedle nich i ti, kteří byli velmi vtipní, jako např. vystoupení „vtipné staré babičky“.

Byla jsem na soutěži letos poprvé, ale určitě ne naposledy.

Mladý moderátor je úžasná soutěž, a ať už to jdete jenom zkusit, nebo už jste profesionálové, určitě se pobavíte a užijete si to.“

Všem soutěžícím děkujeme za účast a úspěšné finalistce srdečně blahopřejeme.